Trzaskowski przedstawia program „uTALENTowana Warszawa”: wsparcie dla młodych przedsiębiorców, staże dla młodych, tanie mieszkania na wynajem

Mnie, jako warszawiakowi, ale także nauczycielowi akademickiemu, który również wykładał na UW i w Collegium Civitas, zależy na tym, żeby jak największa liczba młodych utalentowanych ludzi po studiach zostawała w Warszawie i dlatego chcemy przedstawić program „uTALENTowana Warszawa”. Wiemy, że dla młodych ludzi są dwa podstawowe problemy: kwestia znalezienia pracy, zakładania własnej firmy i kwestia znalezienia mieszkania, w którym mogą zamieszkać. Chcemy zaproponować ułatwienia w zakładaniu własnych firm. Miasto zapewni doradztwo, zarówno jeśli chodzi o stronę prawną, możliwość pozyskiwania unijnych funduszy po to, żeby młodzi w łatwiejszy sposób mogli zakładać swoje firmy w Warszawie” – mówił Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydenta stolicy.

Druga kwestia to program dla start-upów, zwłaszcza zachęcający te start-upy, które mają ofertę dla przedsiębiorców poniżej 30. roku życia. Rozpoczniemy specjalny system staży dla młodych ludzi. W ratuszu, w dzielnicach, w spółkach miejskich, żeby młodzi ludzie mieli jakąś propozycję na start” – dodawał.

Trzaskowski chce też zaproponować program tanich mieszkań na wynajem. Miasto ma budować rocznie 1500 mieszkań i będzie pokrywało połowę czynszu.