Dwóch nowych członków zarządu PKN ORLEN

Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. na dzisiejszym posiedzeniu powołała do składu Zarządu: Michała Roga na stanowisko członka zarządu ds. Handlu Hurtowego i Międzynarodowego oraz Armena Konrada Artwich na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych – czytamy w komunikacie spółki.

Armen Artwich, radca prawny, studiował na WPiA oraz prawo spółek i prawo handlowe na University of Sheffield, School of Law. Od stycznia tego roku był dyrektorem Departamentu Prawnego KPRM. Wcześniej, w latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju odpowiadał m.in. za projekty legislacyjne dotyczące prawa gospodarczego. Kojarzony jest jako wieloletni współpracownik premiera Morawieckiego.

Michał Róg to ekonomista po Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w firmie TELE-FONIKA KABLE S.A., gdzie pracował jako: Wiceprezes ds. Sprzedaży. Od marca 2018 Członek Zarządu ds. Handlowych ORLEN OIL. Kojarzony jest z prezesem Danielem Obajtkiem.

Nowi członkowie zarządu zaczną pełnić swoje obowiązki od 1 września.