Trzaskowski: Jeżeli Senat zatwierdzi „lex deweloper”, będziemy mieli do czynienia z totalnym chaosem. Po to, żeby przykryć totalną niekompetencję rządu, jeśli chodzi o Mieszkanie+

Jeżeli Senat zatwierdzi to prawo, „lex deweloper”, będziemy mieli do czynienia z totalnym chaosem. Będzie można budować, niestety, z pogwałceniem planu zagospodarowania miejscowego. To jet kolejny zamach na samorząd i prerogatywy samorządu. Przez tyle lat walczyliśmy, żeby decyzje były podejmowane jak najbliżej obywatela, żeby obywatele mieli wpływ na to, co dzieje się w ich środowisku, jak wygląda ich sąsiedztwo, co jest budowane wokół nich, żeby byli konsultowani, żeby mieli poczucie współdecydowania. Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, te lata pracy zostaną wyrzucone do kosza i to tylko po to, żeby przykryć tak naprawdę totalną niekompetencję rządu, jeśli chodzi o program Mieszkanie+” – mówił na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski z PO.

Mamy to po raz kolejny do czynienia z hipokryzją rządzących. Mój konkurent, Patryk Jaki, mówi, że chciałby, żeby nie było chaosu w mieście, żeby planowanie było uporządkowane, a niestety ta ustawa została przez Sejm przyjęta” – dodawał.