Polityczny plan poniedziałku: kolejny kandydat na prezydenta Warszawy, posiedzenie KW, PAD z Gortatem

O 9:00, przy ulicy Nowogrodzkiej 43, na skwerze przed Urzędem Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy odbędzie się briefing prasowy kandydata PO na prezydent Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

O 10:00 odbędzie się niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej, poświęcone sprawom bieżącym. Możliwe, że zostanie wydana decyzja dot. nieruchomości położonej przy ul. Lutosławskiego 9 oraz Jagiellońskiej 27. Konferencja prasowa odbędzie się około 11:30.

O 11:00 w Warszawie, na placu Defilad członkinie i członkowie Inicjatywy Polska, Wolnego Miasta Warszawa, Partii Razem i Partii Zieloni przedstawią swojego kandydata na urząd prezydenta Warszawy oraz nazwę nowego porozumienia.

O 12:00 w Gdańsku odbędzie się konferencja prasowa Jarosława Wałęsy i radnych dzielnicowych z Gdańska, podczas której przedstawione zostaną założenia programowe dla gdańskich dzielnic.

O 13:00 w Łodzi prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w otwarciu XI edycji letniego obozu Marcin Gortat Camp organizowanym przez fundację Marcina Gortata MG13 „MIERZ WYSOKO”.

W Brukseli odbędzie się szczyt UE-Ukraina. Przywódcy wymienią poglądy co do dalszych kroków w realizacji umowy stowarzyszeniowej i strefy wolnego handlu. Uczestnicy szczytu omówią też postępy ukraińskich reform i unijne wsparcie dla tego procesu. Jeżeli chodzi o trwającą agresję rosyjską i konflikt na wschodzie Ukrainy, szczyt potwierdzi poparcie UE dla niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Także dziś senackie komisje zajmą się tzw. Konstytucją dla nauki, ustawą o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, dwoma ustawami dot. odpadów, ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa czy sprawozdaniem KRRiT z działalności w 2017 roku.