Suski: Podobno Wałęsa kiedyś obalał komunizm, ale nie wzywał wtedy do nieposłuszeństwa MO. Okłamywał nas, służąc SB i udając, że jest przywódcą ruchu, który chce obalić komunizm

Podobno kiedyś obalał komunizm, ale wtedy nie wzywał do nieposłuszeństwa Milicji Obywatelskiej. Myślę, że się przyzwyczailiśmy, że Lech Wałęsa wypowiada takie zdania kontrowersyjne i w zasadzie nikt go nie słucha. Cytują to dziennikarze, ale raczej jako ciekawostki, natomiast obywatele już Wałęsy nie słuchają. o tym, jak dowiedzieliśmy się, że nas po prostu okłamywał, służąc SB i udając, że jest przywódcą ruchu, który chce obalić komunizm, to jego wiarygodność jest równa zeru” – mówił w radiowej Jedynce minister Marek Suski.

Mamy dzisiaj taką sytuację, że część ludzi, która mówi, żeby było tak jak było, nie uznaje rządu. Niektórzy nawet politycy, posłowie mówią o premierze Mateuszu Morawieckim, wczoraj w audycji poseł Szczerba, że osoba prywatna sobie gdzieś tam pojechała i to, co tam mówi czy robi, nie ma znaczenia. Mają znaczenie natomiast te osoby, które nie pełnią żadnej funkcji, jakieś tam jak Kijowski czy Wałęsa” – dodawał.