Jaki przedstawia 5-punktowy program dla zwierząt w Warszawie. „Prezydent powinien swoją postawą edukować w sprawach, w których mamy wiele do nadrobienia”

Prezydent Warszawy powinien wskazywać swoją postawą, jakie rzeczy są dla niego istotne. Powinien swoją postawą edukować w sprawach, w których mamy wiele do nadrobienia. W związku z tym, że będziemy chcieli zadbać o zwierzęta w mieście, przygotowaliśmy 5-punktowy program, który będziemy chcieli realizować jak uda się odbić ratusz od PO. W naszej ocenie ekopatroli powinno być tyle, ile dzielnic. W tej chwili takich patroli jest za mało. Wzmocnienie patroli będzie służyć temu, żeby szukać miejsc, gdzie ktoś mógłby znęcać się nad zwierzętami lub gdzie byłyby bezpańskie zwierzęta” – mówił na konferencji prasowej kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, wiceminister Patryk Jaki.

Zależy nam na tym, żeby zwiększyć środki na schronisku na Paluchu. Tam jest bardzo wiele potrzeb. Konieczny jest remont szpitala, gdzie dbamy o chore zwierzęta. Chcemy wprowadzić dofinansowanie do adopcji psa. Będziemy chcieli wprowadzić bon w wysokości 1000 złotych dla osób, które adoptują pieska lub kotka ze schroniska. To i tak miastu się opłaci” – dodawał.