Polityczne podsumowanie popołudnia: PMM o sukcesie szczytu w Brukseli, Senat zaakceptował ławników do SN, obwieszczenie o wolnych stanowiskach w SN opublikowane

— ODNIEŚLIŚMY WIELKI SUKCES – PMM O REZULTACIE SZCZYTU W BRUKSELI. Wcześnie rano przywódcy państw Unii Europejskiej uzgodnili porozumienie ws. polityki migracyjnej. „Nie było tam żadnych gorących jakichś awantur czy scysji, przekonaliśmy po prostu do naszych racji, że model dystrybucji czy relokacji uchodźców nie może polegać na zmuszaniu państw członkowskich do przyjmowania jakichkolwiek grup uchodźców wbrew woli suwerennego państwa. My przekonaliśmy właściwie w pełni do naszych racji pozostałe kraje UE. Stanowisko Polski jest od dzisiaj w nocy stanowiskiem UE” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

— SENAT ZAAKCEPTOWAŁ KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW. W głosowaniu nie wzięli udziału parlamentarzyści PO, którzy tłumaczyli, że podstawa prawna wyboru ławników jest niezgodne z konstytucją. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, wyrażał z kolei niedosyt z powodu liczby kandydatów: „Czuję niedosyt, bo byłem przekonany, że będzie więcej chętnych. Jestem przekonany zresztą, że do następnego naboru dużo więcej chętnych osób zgłosi się i mam niedosyt właśnie z tym związany. Zbyt mało osób zainteresowanych taką działalnością”.

— RZĄD OPUBLIKOWAŁ W MONITORZE POLSKIM OBWIESZCZENIE PAD O WOLNYCH STANOWISKACH SĘDZIOWSKICH W SĄDZIE NAJWYŻSZYM.