Jaki zapowiada filtry na tunelu obwodnicy na Ursynowie: Sprawy związane z walką ze smogiem, z ekologią będą wysoko w naszej agendzie programowej

Mamy to szczęście, że możemy ogłosić kolejną dobrą informację dla mieszkańców Warszawy. Tym razem taka szczególna niespodzianka dla mieszkańców Ursynowa. Okazuje się, że my nie mówimy, tylko działamy. Platforma mówiła tyle o budowie mieszkań, my po prostu przychodzi i pokazujemy dodatkowe mieszkania. Platforma tyle lat nie potrafiła przekazać boiska dla Legii przy Łazienkowskiej i okazuje się, że przychodzimy i to, co nie dało się wiele lat, od razu się dzieje. Mieszkańcy walczyli o wstrzymanie budowy parkingu podziemnego przy szkole podstawowej na Ochocie tyle lat. Okazuje się, że my wchodzimy i okazuje się, że da się powstrzymać budowę. Tak samo jest na Ursynowie. Przez wiele lat mieszkańcy walczyli o to, aby zbudować filtry, oczyszczające powietrze, na tunelu, który ma przechodzić przez Ursynów i ma prowadzić Południową Obwodnicę Warszawy. Tyle lat mieszkańcy o to walczyli, bo Platforma popełniła błąd, przygotowując się do tej inwestycji” – mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki.

Byłem kilka dni temu w Ministerstwie Infrastruktury i mam pozytywną informację dla mieszkańców Ursynowa. Będą filtry oczyszczające powietrze na tunelu, tym największym tunelu w Polsce, łączącym  obwodnicę Warszawy. Sprawy związane z walką ze smogiem, z poprawą jakości powietrze, z ekologią będą bardzo wysoko w naszej agendzie programowej” – dodawał.