WKK: Zebraliśmy 15 tys. podpisów pod powołaniem komitetu inicjatywy ustawodawczej zbierającej podpisy pod projektem „Emerytura bez podatku”

Jesteśmy w gronie reprezentującym różne środowiska, bo to nie tylko PSL, ale przedstawiciele różnych stowarzyszeń, emerytów, rencistów, klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, sympatyków polskiego lotnictwa, więc w takim gronie, które bardzo dobrze reprezentuje dzisiaj środowisko seniorów w Polsce i temat konferencji jest związany z potrzebami osób w dostojnym wieku. Tak naprawdę z ich potrzebami, ale również z zabieganiem o ich godność, godne życie, jak najlepsze warunki do życia, z ich uprawnieniami – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie.

Chcemy dzisiaj poinformować, że zebraliśmy 15 tys. podpisów pod powołaniem komitetu inicjatywy ustawodawczej zbierającej podpisy pod projektem „Emerytura bez podatku”. To nasze solenne zobowiązanie, wprowadzenie projektu „Emerytura bez podatku” – dodał prezes ludowców. Jak podkreślił, to najważniejszy projekt dla PSL.

Podpisy zostały złożone dzisiaj u marszałka Sejmu. Kosiniak-Kamysz podkreślił też, że PSL nie wejdzie w żadną koalicję po wyborach, jeżeli ten rząd nie zagwarantuje wprowadzenia tej ustawy.