Szefernaker o referendum: PAD ma bardzo dobry pomysł, tylko wszystko zależy od tego, jak zostanie zrealizowany. Na razie nie widzę, aby była prowadzona kampania

Trwają rozmowy [ws. referendum]. Musi być zgoda Senatu. Jestem przekonany, że w ramach tych rozmów będą argumenty takie, które obie strony rozumieją, ponieważ my też tym różnimy się od naszych poprzedników, że tutaj nie ma żadnej wojny na górze, jest współpraca, rozmowa. Zresztą marszałek Karczewski nie raz zapowiadał spotkania z przedstawicielami Kancelarii prezydenta. Na pewno pomysł referendum i tego, żeby porozmawiać o Konstytucji, pomysł w ogóle zmiany Konstytucji, rozmowy o Konstytucji, ten pomysł jest dobrym pomysłem prezydenta. Uważam, że prezydent ma bardzo dobry pomysł, tylko wszystko zależy od tego, jak ten pomysł zostanie zrealizowany – stwierdził Paweł Szefernaker w rozmowie z Marcinem Fijołkiem na wPolsce.pl. Jak dodał:

„Tutaj jest niesamowita praca przed administracją prezydenta, współpracownikami, ponieważ bardzo często dobre pomysły wywracały się o kwestie techniczne, związane z tym, żeby przekonać Polaków do tego, żeby poszli do tego referendum, żeby nagłośnić kwestię tego referendum. Osobiście na razie nie widzę tego, aby taka kampania była prowadzona, a bez tej kampanii nie ma szans powodzenia tego referendum. Wiele pracy przed współpracownikami, całą administracją prezydenta, aby przekonać Polaków do tego, aby poszli na to referendum”