Kornel Morawiecki apeluje do prezydenta o odstąpienie od referendum: Będzie konfliktem i problemem. Pytania niekonstytucyjne, niedojrzałe, niedopracowane

Apeluję do pana prezydenta o odstąpienie od idei referendum konstytucyjnego. Otwierając Sejm, mówiłem, że potrzeba zmiany konstytucji, ale to nie tak może wyglądać. Nie powinno tak wyglądać. Ta konstytucja powinna nas godzić, a wydaje się, że to referendum będzie tylko konfliktem, będzie problemem dla tych, co rządzą, i dla tych, którzy są opozycji, i problemem dla Senatu i dla nas, Polaków. Boję się, że będzie niska frekwencja. Proszę pana prezydenta o przemyślenie tej sprawy, o nowe podejście do tego, trochę inne, żeby konstytucja nas nie dzieliła jeszcze w roku stulecia niepodległości Polski. Ten pomysł, żeby to było 11 listopada, nie uważam za specjalnie właściwy” – mówił na briefingu w Sejmie Kornel Morawiecki z WiS.

[Prezydent] powinien podać projekt konstytucji albo przynajmniej tezy tej konstytucji. Konstytucja powinna nas łączyć. Jeżeli prezydent się nie wycofa, to poproszę Polaków, żeby wzięli udział w referendum. Te pytania są często niekonstytucyjne, niedojrzałe, niedopracowane. Nie tak się powinno pisać konstytucję” – dodawał.