Polityczny plan środy: powołanie Ardanowskiego, spotkanie Karczewski-Mucha, PAD na Kongresie Gmin Wiejskich, konferencja Trzaskowskiego

O 9:00 marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, spotka się z prezydenckim ministrem Pawłem Muchą. Rozmowa będzie dotyczyła planowanego referendum konsultacyjnego ws. zmian w Konstytucji. Briefing po spotkaniu zaplanowano na 9:40. 

O 9:30 prezydent odbierze przysięgę od nowego ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10:00. W porządku obrad jest przede wszystkim nowelizacja ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, a także projekt nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz projekt nowelizacji ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności.

W południe prezydent Andrzej Duda weźmie udział w XVIII Kongresie Gmin Wiejskich w Poznaniu. O 13:00 w Warszawie odbędzie się briefing prasowy ministra Jerzego Kwiecińskiego. Także o 13:00 odbędzie się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego.

O 17:30 w Radomsku odbędzie się otwarte spotkanie „Polska po 2019r. Program Naprawy Państwa” z udziałem Ryszarda Petru. Dziś także SLD ma podjąć decyzję ws. kandydata na prezydenta Warszawy.