PMM o GetBack: Mam nadzieję, że na jaw będą wychodzić wszystkie możliwe powiązania, w tym również powiązania personalne z politykami Platformy

Chciałem bardzo podziękować przede wszystkim naszym służbom i prokuraturze za szybkie i sprawne działania. Wystarczy porównać reakcje naszych służb do tego, co się działo poprzednio w aferze Amber Gold, gdzie przez 4 lata praktycznie nic się nie działo. Tutaj państwo zadziałało prawidłowo. Kiedy powziąłem informację o przypuszczalnych nieprawidłowościach, natomiast poinformowałem nasze służby specjalne, CBA. Podległa mi instytucja PFR w sytuacji, kiedy powziął wiedzę o możliwych manipulacjach, o przypuszczalnym wyłudzeniu czy możliwości wyłudzenia, natychmiast zgłosił to do prokuratury i w ten sposób dzięki instytucjom mi podległym, właśnie uruchomiona została cała sprawa i jak wiemy dzisiaj, sąd potwierdził aresztowanie byłego prezesa GetBacku, tej instytucji i mogę tylko podkreślić, że cieszę się, że te instytucje działają zupełnie inaczej niż w czasach PO i PSL – mówił premier Mateusz Morawiecki po konferencji po posiedzeniu rządu, pytany o sprawę GetBack. Jak dodał:

„Teraz jest czas na wyjaśnienie tej sprawy i oczywiście na minimalizację strat. Tutaj mam nadzieję, że KNF również będzie sprawnie działała. Przypatrzy się również audytorom, bo przecież każda taka firma ma swoich audytorów. Tutaj byli audytorzy tzw. renomowani, to też musi zostać bardzo wyjaśnione i również będą – mam nadzieję – na jaw wychodzić wszystkie możliwe powiązania, w tym również powiązania, niestety personalne, z politykami Platformy. Przecież nawet dzisiejszy prezes GetBack to członek zarządu PZU mianowany przez Platformę, a powiązania z głównym doradcą ekonomicznym Andrzejem Rzońcą są powszechnie znane. Przyjaźnie pomiędzy różnymi aktorami tego przypadku i liczę na to, że już też odpowiednie służby, ale również bardzo liczę na media, wszystkie obiektywne media, w tym na „Gazetę Wyborczą”, że będzie bardzo szczerze i otwarcie wyjaśniać wszystkie te powiązania z przeszłości, bo one niestety doprowadziły do sytuacji niedobrej, ale bardzo się cieszę, że państwo zareagowało prawidłowo i szybko. Będziemy teraz badać tę sprawę najszybciej jak się da”