Polityczny plan piątku: głosowania nad projektem dot. zachowania parlamentarzystów i Kodeksem wyborczym, Petru zakłada koło poselskie

Piątek jest drugim i ostatnim dniem posiedzenia Sejmu. Posłowie, w porannym bloku głosowań, przyjmą zmiany w Kodeksie wyborczym oraz tzw. projekt dot. godnego zachowania parlamentarzystów. Na liście głosowań, przynajmniej na chwilę obecną, nie ma Konstytucji dla nauki ani komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Ryszard Petru na porannej konferencji prasowej ma poinformować o założeniu w Sejmie nowego koła poselskiego. W południe wicepremier Beata Szydło oraz ministrowie Beata Kempa i Michał Dworczyk spotkają się z polskimi misjonarzami. O 14:00 premier weźmie udział w Spotkaniach Warszawskich, organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Swoje działania zapowiedzieli też kandydaci na prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej o 13:45 wystąpią na wspólnej konferencji prasowej przy Moście Łazienkowskim. Patryk Jaki o 17:30 organizuje okrągły stół ws. warszawskiego sportu.

08:45 – konferencja prasowa Ryszarda Petru w Sejmie

09:00 – blok głosowań w Sejmie

12:00 – spotkanie wicepremier Beaty Szydło, minister Beaty Kempy i ministra Michała Dworczyka z polskimi misjonarzami

13:45 – briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja

14:00 – premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w Spotkaniach Warszawskich, organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą

17:30 – okrągły stół nt. warszawskiego sportu, organizowany przez Patryka Jakiego