Ziobro po decyzji SN ws. drukarza: Sąd stanął po stronie tych, którzy chcą przy pomocy aparatu państwa gwałcić wolność

Sąd Najwyższy stanął po stronie tych, którzy chcą przy pomocy aparatu państwa i przymusu państwa gwałcić wolność. My na takie myślenie i włączanie państwa w wojnę ideologiczną zgadzać się nie będziemy. Jesteśmy po stronie wolności, stronie wolności wyboru” – mówił na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

Sąd Najwyższy oddalił dziś wniosek kasacyjny ws. odmowy druku plakatów środowiska LGBT.  Minister sprawiedliwości zapowiedział, że złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie, czy zapisy dotyczące tej sprawy są zgodne z ustawą zasadniczą.

Ufam, że Trybunał Konstytucyjny naprawi ten stan rzeczy zmuszania obywateli do wykonywania usług, które są sprzeczne z ich wartościami” – dodawał minister Ziobro.

Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny wypowie się w sprawie wniosku, który skierowałem. Mam nadzieję, że wolność w Polsce nie będzie ograniczana. My musimy bardzo mocno stanąć na gruncie wolności, wolności gospodarczej, wolności kontraktu, wolności, o których mówią zapisy konstytucji” – przekonywał.