bPBK o starcie do PE: Na razie absolutnie nie mam żadnych tego typu planów, ale skoro mnie namawiają, to bardzo poważnie to rozważę

Niech mnie namawiają dalej, pan też. Jest mi bardzo miło. Trochę się temu dziwię, ale coraz więcej [jest namawiających]. Mam ten komfort, że mogę powiedzieć, że na razie absolutnie nie zamierzam, nie mam żadnych tego typu planów, ale skoro mnie namawiają, to oczywiście bardzo poważnie to rozważę. Niech pan mnie namawia, będę rozważał – mówił Bronisław Komorowski w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet, pytany o start w wyborach do PE.

„Nie chcę toczyć dyskusji. Ona jest o pozornym problemie, bo ten problem nie istnieje. Nie chcę się ani deklarować na tak ani na nie, bo nie widzę powodu, żeby zarzekać się, że na pewno nie. Nie wiem. Historia się toczy, mogą różne okoliczności się pojawić, których dziś nie ma. Ale jeszcze raz powiem: planów takich nie mam, rozsądek polityczny podpowiada, że należy rozmawiać o apetytach, jeśli są plany. Jak nie ma, to są sny i marzenia albo jakieś koszmary”