Inicjatywa Polska, Partia Razem, Zieloni i Wolne Miasto Warszawa z porozumieniem przed wyborami samorządowymi. Będą wspólne listy do Rady Miasta i rad dzielnic

Warszawa potrzebuje realnej zmiany i nad tą zmianą, nad tym, żeby dać warszawiakom realny wybór, żeby warszawiacy nie byli skazani na pozorny wybór między Platformą a PiS-em, pracowaliśmy przez ostatnich kilka miesięcy. Dziś mam dobrą informację: udało się. Zbudowaliśmy porozumienie programowe i wystartujemy wspólnie w wyborach samorządowych. Wystartujemy wspólnie w wyborach do Rady Miasta i do rad dzielnic w Warszawie. Wspólnie wystartują kandydaci i kandydatki Partii Razem, Wolnego Miasta Warszawa, z Inicjatywy Polska, z Zielonych. Zbudowaliśmy silną drużynę, która zawalczy o władzę w stolicy. Jesteśmy spoza układów i chcemy ten układ po prostu rozbić. Chcemy Warszawy, która jest nowoczesna i solidarna społecznie, wrażliwa na słabszych, uczciwa” – mówił Adrian Zandberg z Partii Razem.

Chcemy Warszawy, w której każdy może czuć się bezpiecznie: osoby zdrowe, niepełnosprawne, starsi. Stać nas na przyzwoitość, żeby w każdej dzielnicy zbudować centra wsparcia dla seniorów, osób niepełnosprawnych. Chcemy miasta, w którym nikt już nigdy nie będzie sam. Cieszę się, że powstało to porozumienie. Długo rozmawialiśmy o programie. Jestem pewna, że każdy kandydat i każda kandydatka z tych list będzie spełniała państwa oczekiwania. Wybór będzie trudny, ale to lepiej, kiedy wybór jest trudniejszy, mamy do czynienia z różnorodnością. Jestem głęboko przekonana, że kiedy przyjdzie czas, ten komitet przedstawi kandydata na prezydenta, który również zapewni wszystko to, co Warszawie jest potrzebne” – przekonywała Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polska.

Też bardzo się cieszę, że wreszcie, po wielu miesiącach negocjacji, udało nam się stworzyć porozumienie, które daje warszawiakom możliwość wyboru i głosowania nie między mniejszymi a większym złem, tylko większym dobrem. To jest bezprecedensowa sytuacja, jeśli chodzi o polityczną historię Warszawy. My będziemy trzecią siłą, która będzie walczyć o drugą turę” – mówił Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa.

Szczegółowy program i wspólny kandydat porozumienia mają zostać przedstawione w lipcu, po mistrzostwach świata w piłce nożnej.