Wojciechowicz: ISW przekazał środki na zakup jednego z wózków dla niepełnosprawnych dzieci w ramach wsparcia akcji Projekt 100 Tomasza Kozłowskiego

Tomek [Kozłowski] prowadzi akcję na rzecz osób niepełnosprawnych. W zeszłym roku przeprowadził taką akcję, oddając 50 skoków w ciągu 7 godzin jednego dnia. Zebrał określoną kwotę pieniędzy, która pomogła tym osobom, które mają różnego rodzaju dysfunkcje w dalszym ich leczeniu. W tym roku proponuje akcję wykonania 100 skoków spadochronowych. Wszystkie pieniądze z tej okazji zostaną przeznaczone na zakup specjalnych wózków dla dzieci niepełnosprawnych. To nie takie zwykle wózki, to wózki specjalistyczne, można powiedzieć szyte na miarę. Instytut Rozwoju Warszawy bardzo popiera tego rodzaju akcję, bo uważamy, że każdą pomoc osobom słabszym, niepełnosprawnym jest niezwykle cenna, stąd też instytut podjął decyzję, aby przekazać pieniądze na zakup jednego wózka i niniejszym w tej chwili chcę uczynić na ręce Tomka, który całą tą akcją kieruje – stwierdził Jacek Wojciechowicz na briefingu.

PROJEKT 100 to próba wykonania 100 skoków spadochronowych jednego dnia. Głównym jego celem jest zebranie pieniędzy na zakup 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla 100 cierpiących dzieci. Skoki odbędą się pomiędzy 18 a 22 czerwca (w dniu, w którym będzie najlepsza pogoda) w Kazimierzu Biskupim koło Konina. Patronem honorowym projektu jest polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski, który po raz kolejny wspiera takie działania.