Polityczne podsumowanie popołudnia: ruchy miejskie w Warszawie rozpoczynają prawybory, wraca temat członkostwa Jakiego w komisji weryfikacyjnej

— TRZASKOWSKI SUGERUJE, ŻE JAKI POWINIEN ZREZYGNOWAĆ Z KOMISJI WERYFIKACYJNEJ. Rano na Twitterze Konrad Piasecki przypomniał rozmowę sprzed roku, w której Patryk Jaki deklarował, że jeśli wystartuje w Warszawie, to nie będzie dłużej członkiem komisji. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, przekonywał, że „wielu polityków zmienia zdanie. Uważam, że zmienił na lepsze stanowisko, bo jest świetnym szefem tej komisji. Bardzo dobrze zorientowany w funkcjonowaniu tej komisji. Chciałbym, żeby ta komisja dalej sprawnie funkcjonowała, pracowała a Patryk Jaki jest również gwarantem jako szef tej komisji”. 

— PREMIER PODCZAS ODPRAWY Z WOJEWODAMI ROZMAWIAŁ O PROGRAMIE ROZWOJU DRÓG LOKALNYCH. „To, że państwo wojewodami się tak świetnie spisali, że praktycznie w ciągu kilku tygodni zakończyli proces zbierania wszystkich wniosków, oceny potrzeb, mieli na uwadze gminy, które nigdy wcześniej nie dostały środków na budowę dróg, za to chciałem bardzo podziękować. Za sprawną pracę, za pracę, która przełoży się na wyższą jakość życia obywateli, na komfort, bezpieczeństwo. To jest bardzo dobra robota. Pokazujemy, że w ślad za słowem, mijają dwa miesiące, i idą już czyny, konkrety” – mówił premier.

— PLATFORMA OBYWATELSKA WRACA DO AKCJI „KONWÓJ WSTYDU”. W kilkunastu województwach politycy partii kolejny raz przedstawiali wizerunki osób, które miały zostać zatrudnione w spółkach miejskich i spółkach skarbu państwa za rządów Prawa i Sprawiedliwości. W miasta ponownie wyjechały samochody z billboardami w nazwiskami samorządowców oraz ich zarobkami.

— RUCHY MIEJSKIE W WARSZAWIE ROZPOCZYNAJĄ PRAWYBORY KANDYDATA NA PREZYDENTA. Cały proces ma potrwać do 21 czerwca. To wtedy członkowie ruchów w głosowaniu wybiorą osobę, która będzie w ich imieniu walczyła o prezydenturę w stolicy. W najbliższą środę odbędzie się debata kandydatów. „My idziemy oddolnie. Na co dzień działamy oddolnie. Jesteśmy organizacjami mieszkańców. Dokładnie odwrotnie niż partie polityczne, które wszystko stawiają na jedną twarz, a nie wiadomo tak naprawdę kompletnie, kto za tym stoi” – mówił na konferencji prasowej Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze.