Koalicja Obywatelska po prezentacji kandydata na prezydenta Opola. Schetyna: Na początku mało kto wierzył, że KO to będzie początek czegoś dużego

Sukcesywnie jeździmy po Polsce. Dzisiaj Opole, za dwa dni Koszalin. Niedawno przedstawiliśmy kandydatów w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie czy Katowicach. Myślę, że kolejni kandydaci będą się pojawiać sukcesywnie. To wszystko pokazuje, że Koalicja Obywatelska buduje się w całym kraju” – mówiła na konferencji prasowej w Opolu, po przedstawieniu kandydata KO na prezydenta miasta, szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

Mamy dobry czas. Każde spotkanie, budowanie poparcia wokół kandydatów Koalicji Obywatelskiej pozwala nam rozszerzać tę formułę o nowe partie polityczne, środowiska, organizacje pozarządowe. Chcielibyśmy, żeby jak najdłużej mógł trwać ten proces znajdowania kandydatów, bo dzisiaj jest nam już łatwiej niż na początku. Na początku mało kto wierzył, że to będzie początek czegoś dużego, a dzisiaj, tak to odbieramy, że Polacy, mieszkańcy miast pomagają nam szukać i wspierać bardzo dobrych kandydatów. Jesteśmy dobrej myśli” – dodawał przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.