Szczerski: Timmermans powiedział w Pałacu wprost, że byłby za lustracją sędziów. KE zaleca raczej lustrację niż obiektywne kryteria wieku emerytalnego sędziów

– Dopóki rozmawialiśmy z KE na tematy realnie dotyczące kształtu reformy to były to rozmowy merytoryczne. Kompromis został osiągnięty i wprowadzony. Teraz poszły w ruch koła partyjne, polityczne, gdzie jest więcej osób zainteresowanych, żeby do tego kompromisu nie doszło. Z powodów budżetowych, żeby było mniej pieniędzy i z powodów partyjnych, bo mniejszość w Polsce ma tam większość głosów.  Timmermans powiedział w Pałacu wprost, że byłby za lustracją sędziów. KE zaleca raczej lustrację niż obiektywne kryteria wieku emerytalnego sędziów – mówił Krzysztof Szczerski w TVP Info.

Skończy się w sądownictwie bezkarność

– W lipcu skończy się w sądownictwie bezkarność. Była ścieżka, że można się zawsze byłoby odwołać do grupy, która zapewni bezkarność. I ona się skończy, bo system został udrożniony. Postępowanie od najniższego do najwuższego szczebla nie będzie miało charakteru środowiskowego – dodawał Szczerski w TVP Info.