W niedzielę briefing Jakiego ws upływu ultimatum dla Trzaskowskiego, żeby wpłynął na władze Warszawy, by nie zaskarżały odszkodowań dla ofiar afery reprywatyzacyjnej

Oskar Hejka, warszawski radny, zapowiedział niedzielny briefing Patryka Jakiego na temat upływu terminu ultimatum postawionego Hannie Gronkiewicz-Waltz i Rafałowi Trzaskowskiemu.

– Daję 24 godziny Trzaskowskiemu na to, aby sprawił, żeby ratusz wycofał skargi na korzystne dla miasta decyzje, ratusza zarządzanego przez Platformę. Daję również 24 godziny Trzaskowskiemu na to, aby miasto przygotowało się do wypłacania odszkodowania, m.in. córce Brzeskiej – mówił w sobotę na briefingu Patryk Jaki na Nabielaka 9.

– Jeżeli nie, to będzie oznaczało, że stoją po stronie handlarzy roszczeń. To coś nieprawdopodobnego, że po tej całej aferze, oni dalej, do dzisiaj, po tylu dniach, nie zadeklarowali, że chcą wypłacić te pieniądze, które i tak komisja zdobyła od mafii reprywatyzacyjnej, nie od budżetu państwa – stwierdził Jaki.

– Jeżeli Trzaskowski nie będzie w ciągu 24 godzin w stanie spowodować, że HGW wycofa skargi korzystnych dla miasta decyzji do sądów i nie będzie w stanie spowodować, że miasto przygotuje się do wypłacania tych środków, to jasno wskaże, po czyjej stronie stoi – dodał kandydat PiS na prezydenta Warszawy.