PMM: Jesteśmy alternatywą dla całego społeczeństwa. Żeby nie tylko elity miały dobrze, ale całe społeczeństwo miało coraz lepiej

Biała Podlaska – miasto symboliczne, ponieważ właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania Mieszkań Plus. Program, który jest wielką alternatywą dal rzeczywistości, która do tej pory panowała. Biała Podlaska zresztą w swoich dziejach była miastem prywatnym Radziwiłłów. My nie chcemy żadnych miast prywatnych, wiosek prywatnych. My chcemy, żeby prywatne były najwyżej właśnie mieszkania, przedsiębiorstwa. My chcemy budować nową rzeczywistość, rzeczywistość dla ludzi, poprzez ludzi i dla ludzi. To właśnie ludzie podczas wielu spotkań w całej Polsce mówią nam: nie zrażajcie się tymi różnymi potknięciami, bo robicie coś dobrego dla ogromnych rzesz, ogromnej większości narodu polskiego. Dawniej mówiło się: ciasne, ale własne. Pop rzez nasz program mieszkaniowy, mieszkanie nie musi być takie ciasne, ale może być własne. O to nam właśnie chodzi – mówił premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej, w trakcie uroczystości przekazania kluczy do mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus. Jak dodał:

„Chcę powiedzieć, że ta przestrzeń mieszkaniowa, to też trochę przestrzeń wolności. PiS buduje tę przestrzeń wolności dla Polaków. PiS tworzy i organizuje na nowo rzeczywistość gospodarzą i społeczną. To pierwszy rząd przez ostatnie 25 lat, z krótkim interwałem na lata 2005-2007, który patrzy wyłącznie przez pryzmat potrzeb ludzi. Jesteśmy rządem, który jest przekonany o tym, że musimy patrzeć właśnie na los zwykłych ludzi. Na jednym z ostatnich spotkań podeszła mnie do pani Aneta z mężem, mama i tata trójki dzieci, którzy wybierali się za granicę. Chcieli nas opuścić na stałe, naszą ojczyznę. I wiedzieli o tym programie w Białej Podlaskiej. Powiedzieli mi tak: panie premierze, jeżeli stanie się tak, że w najbliższych kilku latach również w innych małych miastach, średniej wielkości miastach będziecie budowali Mieszkania Plus, takie mieszkania na wynajem, ale z opcją dojścia do własności, z możliwością dojścia do własności, tego własnego mieszkania, to my tutaj zostajemy. Mogę powiedzieć pani Anecie, jej mężowi i myślę, że milionom polskich rodzin, że to nasze zobowiązanie. Tak właśnie chcemy działać”

Dziękuję też naszym przeciwnikom, bo tak rozumiem ten transparent, który tutaj się pojawił, Alternatywy 4. Tam jest takie piękne słowo „alternatywy”. W tych okolicznościach my właśnie potrzebujemy alternatywy. Naszym przeciwnikom politycznym przypominamy, że jesteśmy alternatywą dla całego społeczeństwa, żeby nie tylko elity miały dobrze, ale żeby całe społeczeństwo rok po roku miało coraz lepiej – stwierdził premier Morawiecki.

„Oglądałem oczywiście ten śmieszny film, Alternatywy 4. To bardzo ciekawa rzeczywistość. Ale chcę wam powiedzieć, drodzy przeciwnicy polityczni, że tego właśnie chyba nie do końca rozumiecie, że chcemy zbudować alternatywę, która będzie Polską dla całego społeczeństwa, Polską dla wszystkich. Jeśli to kogoś śmieszy, bo rozumiem, że taka była intencja, to trudno. Możemy się pośmiać razem z wami. Chcemy się śmiać, żeby Polska była radosna, ale przede wszystkim chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, to znaczy, że właśnie te cztery największe wartości, o których chodzi całemu polskiemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie, to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w naszym programie Mieszkanie Plus. Dlatego będziemy budować te mieszkania w najbliższych 5, 10 latach, jeżeli tylko społeczeństwo polskie nam zaufa, bo jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem ostatnich 30 lat. Rządy naszych poprzedników, turboliberalne, ultraliberalne, które w ogóle nie miały na uwadze losu biedniejszych, mniej zamożnych i tej klasy średniej, której nie zawsze stać na własne mieszkanie od razu. My będziemy przede wszystkim starali się zmienić tę rzeczywistość, żeby nasza polityka służyła całemu społeczeństwu”