Polityczne podsumowanie popołudnia: kolejni kandydaci PiS, brak porozumienia między PO a SLD, PMM zapowiada Rolnik Plus

— MATEUSZ MORAWIECKI ZAPOWIADA PROGRAM ROLNIK PLUS. – Dla rolników mamy przygotowany pakiet, który wkrótce przedstawimy, jeszcze przed wakacjami. Pakiet, który umownie mogę powiedzieć Rolnik Plus. Nie chcę wszystkich elementów tego pakietu zdradzać, ale na pewno będziemy tam dokładali nowe elementy do naszej polityki dla rolnictwa – mówił premier na spotkaniu z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej.

— PREMIER O RÓWNOMIERNYM ROZWOJU POLSKI. – Podłączenie takich ziem jak Kotlina Kłodzka, Bystrzyca Kłodzka do reszty Polski, połączenie tego komunikacyjnie z Europą, można powiedzieć, jest dla nas zadaniem absolutnie podstawowym. Postawiliśmy sobie takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie. Nie tak, jak nasi poprzednicy, gdzie na dobrą sprawę bardzo dobrze rozwijały się duże miasta, Warszawa, a gdzieś tam z pańskiego stołu, mówiąc po staropolsku, miało skapnąć coś do tych gmin i powiatów w odległych, odleglejszych zakątkach Polski – stwierdził Mateusz Morawiecki.

— BRAK POROZUMIENIA MIĘDZY PO A SLD WS. WARSZAWY, JUTRO ROZMOWY Z PIEKARSKĄ. Dziś odbyły się rozmowy ostatniej szansy – na wysokim szczeblu – między PO a SLD ws. wyborów samorządowych w Warszawie. Jak twierdzą rozmówcy 300POLITYKI, do porozumienia nie doszło, więc jutro mają odbyć się rozmowy z Katarzyną Piekarską ws. jej startu w Warszawie. 

— KOMITET POLITYCZNY PIS ZAAKCEPTOWAŁ KOLEJNE KANDYDATURY NA PREZYDENTÓW MIAST. Kandydatem w Wałbrzychu został Ireneusz Zyska, a w Radomiu – Wojciech Skurkiewicz. Pełna lista dostępna tutaj. Komitetowi – z upoważnienia Jarosława Kaczyńskiego – przewodniczył Joachim Brudziński.

— BEATA MAZUREK ZAPEWNIA, ŻE PREZES PIS MA SIĘ DOBRZE. – Prezes [Jarosław Kaczyński] ma się dobrze. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Nic się nie dzieje bez wiedzy prezesa. Jest w szpitalu w Warszawie, jestem z nim w stałym kontakcie. Te wszystkie bajki, że przebywa gdzieś w Gliwicach czy dalej to nieprawda. Trzymamy kciuki, żeby szybko fizycznie do nas wrócił. W dobrej [jest formie] – poinformowała rzecznik PiS po posiedzeniu Komitetu Politycznego.

— PSL CHCE DYMISJI MINISTRA ROLNICTWA. – Domagamy się natychmiastowej dymisji ministra Jurgiela, dymisji szkodnika polskiej wsi, dymisji ministra, który od ponad dwóch lat nie potrafi odpowiedzieć na wyzwania i rozwiązać problemów polskiej wsi. Nie ma do tego żadnych zdolności, nie prowadzi dialogu, nie rozmawia, nie jest skory do współpracy. My taką rękę do współpracy wyciągaliśmy, ale ona zawsze była odrzucana. Dzisiaj wystosowałem w imieniu PSL pismo do premiera Morawieckiego – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie. Jak podkreślił, liczy, że premier podejmie taką decyzję i wystąpi do prezydenta o dymisję.