Jaki: Udało się przywrócić warszawiakom Nocny Market

Dobre wiadomości, naprawdę piękny dzień dla Warszawy. Jeszcze miesiąc temu organizatorzy Nocnego Marketu mówili, że nie ma żadnych szans, żeby w tym roku był zorganizowana ta uczta kulinarno-kulturalna dla warszawiaków. W związku z tym zwrócili się do mnie organizatorzy tego nocnego marketu i radny Piotr Guział i postanowiłem działać. Z pomocą wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela udało się przywrócić Nocny Market w to właśnie miejsce. Już niedługo warszawiacy bedą mogli dalej korzystać z tego wyjątkowego obszaru – mówił Patryk Jaki na briefingu.

Jest to ważne dlatego, że chcemy jednocześnie przekazać komunikat, że będziemy wspierać tego typu inicjatywy, kreatywną. Warszawę. Wspierać takie miejsca, które tworzą niepowtarzalny klimat i styl Warszawy. Dlatego Nocny Market, jak i podobne do tego typu inicjatyw miejsca będą zawsze cieszyły się naszą pewną aprobatą i naszym pełnym poparciem – dodał kandydat na prezydenta Warszawy. Jak stwierdził, udało się zrobić coś, co jeszcze miesiąc temu wydawało się niemożliwe.

„Każdy warszawiak będzie miał wybór. Albo kontynuacja rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski, który w tej sprawie nic nie zrobił, a samorząd przecież ma duże możliwości, albo rządy nowej, otwartej, europejskiej Warszawy, które proponujemy i które będą zawsze wspierać tego typu inicjatywy właśnie jak Nocny market. Każdy ma wybór”