PO rozpoczyna kolejną edycję Konwoju Wstydu

Poważni politycy powinni poważnie traktować suwerena. O tym wie każdy Polak. Niestety tak nie jest w przypadku partii rządzącej. Partia rządząca oszukuje suwerena. Nagrody, pensje zostały nieoddane, nie powinny zostać przyznane kiedykolwiek i w ogóle, ponieważ nie należały się na żadną dodatkową pracę i naszym naczelnym hasłem jest to, aby politycy PiS-u oddali te pieniądze tam, skąd je wzięli. Niestety nie oddali ich tam, skąd je wzięli. To podstawowy problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć jako politycy, opozycja i również jako Polacy, wyborcy. Musimy zmusić PiS do tego, żeby pieniądze zostały zwrócone tam, skąd zostały wzięte. Caritas został przez PiS potraktowany w sposób instrumentalny. To cwaniacki pomysł na to, żeby w przyszłym roku politycy PiS-u otrzymali zwrot z podatku, który zostanie odpisany. jest tak, że polski podatnik za te kombinację PiS-owską zapłaci podwójnie. Rozpoczynamy dzisiaj kolejną edycję Konwoju Wstydu. To akcja informacyjna. Politycy PiS-u muszą być poddani kontroli społecznej. Dzisiaj będziemy podróżować z wizerunkami polityków PiS-u, którzy nie oddali pieniędzy Polakom. Nie oddali pieniędzy tam, skąd je wzięli. Będziemy podróżować po Warszawie, ale w przyszłości będziemy organizowali kolejne akcje informacyjne do tego momentu, w którym rozliczą się z budżetem państwem politycy PiS-u – stwierdził Mariusz Witczak na konferencji przed siedzibą PiS-u.

Ruszamy z Konwojem Wstydu po raz kolejny, bo dalej PiS powinien przed Polakami wytłumaczyć się z nielegalnych, drugich pensji. Ruszamy z tym konwojem, ponieważ wczoraj rzecznik Mazurek powiedziała, że rząd nie chce pokazać tego, w jaki sposób ministrowie zwrócili te pieniądze do budżetu. Wiemy, że nie zwrócili, że tak naprawdę mataczą w tej sprawie, oszukują, myślą tylko i wyłącznie o własnych kieszeniach, nie myślą o transparentności życia publicznego. Ten konwój wstydu będzie pokazywał Polakom, że mają władzę, która myśli tylko o własnych interesach, która tylko i wyłącznie chce wyciągać pieniądze z budżetu państwa. Nie zostawimy tej sprawy dlatego, że samo oddawanie do Caritasu to nie jest to, o co chodzi Polakom – mówił Marcin Kierwiński, zapowiadając kolejne akcje.

Z kolei Krzysztof Brejza dodał: – Żądamy ujawnienia, ile wypłacił Jarosław Kaczyński w latach 2006-2007, bo taki system patologiczny drugich pensji wprowadził w swoim rządzie prezes Kaczyński.