Jaki: Jestem gotowy w każdej chwili procedować ustawę reprywatyzacyjną dalej. To jest decyzja rządu z premierem na czele

Ustawa reprywatyzacyjna jest na etapie procesu legislacyjnego rządowego. Liczymy jeszcze pewne rzeczy. Ja jestem gotowy w każdej chwili procedować tę ustawę dalej. To jest decyzja rządu z panem premierem na czele, czy taka wersja, czy inna wersja ustawa będzie procedowana. Jest to bardziej skomplikowana gra. Sądzę, że, ale jest to moja opinia, że jest to bardziej skomplikowana perspektywa geopolityczna. Ważne jest to, żebyśmy uczciwie do tego podeszli. Ja mam pewnie różny pogląd od wielu osób w tej sprawie, ale ja jestem tylko Patryk Jaki” – mówił w rozmowie z Jackiem Prusinowski w „Sednie sprawy” w Radiu Plus Patryk Jaki.

Jedno jest pewne, że od czasu, kiedy działa komisja weryfikacyjna naprawdę Warszawa przestała zwracać nieruchomości mafii reprywatyzacyjnej, przynajmniej taki jest nasz ogląd. Tak samo jak działo się to za śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jak był prezydentem Warszawy. Ma to o tyle znaczenie, że okazuje się, że nawet jak nie ma ustawy reprywatyzacyjnej i rządzi się uczciwie, to wcale nie trzeba oddawać nieruchomości” – dodawał.