Schetyna o publikacji SE: To pytania do Tuska, czy taki scenariusz jest możliwy, zostawienie misji w RE przy bardzo trudnych sprawach

To pytania tak naprawdę do Donalda Tuska, czy taki scenariusz jest możliwy, zostawienie tej misji w Radzie Europejskiej przy bardzo trudnych sprawach, Brexitu, tych wszystkich rzeczy, które z tego wynikają. Tusk to przecież prowadzi, jest za to odpowiedzialny, czy to możliwe, że zawiesza czy kończy się tę misję nagle i przechodzi, wraca nagle do polityki, jakoś jednak krajowej. Dla Platformy to bardzo dobry scenariusz. Nie wiem, czy formalnie możliwy – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Jeden na jeden” TVN24, pytany o informacje „Super Expressu”, według których były premier poważnie rozważa start w wyborach majowych do europarlamentu w 2019 roku.

To oczywiście decyzja wszystkich członków Platformy [kto będzie jej szefem], którą podejmą jesienią 2019 roku, już po wyborach parlamentarnych. Wtedy kończy się kadencja – dodał. Jak stwierdził przewodniczący PO, scenariusz powrotu Tuska czy odejścia od polityki europejskiej to poważna decyzja, i nie tylko Tuska.