Jaki: Warszawę, stolicę, nasze miasto widzę jako miejsce wolności i jako miejsce, które łączy wszystkich

Chciałbym powiedzieć, że taką widzę Warszawę: Warszawę przyjazną, blisko człowieka, Warszawę, gdzie zawsze będzie miejsce na rozmowę o poważnych problemach, o wizji rozwojowej naszego wspólnego miasta. Dwie sprawy do przekazania dzisiaj. Przede wszystkim: Warszawę, stolicę, nasze miasto widzę jako miejsce wolności. Warszawa miasto wolności. Dlaczego wolności? Te piękne bulwary, na których dzisiaj się znajdujemy, obiecuję – jeżeli wygramy te wybory lub jak mnie pouczają – gdy wygramy te wybory – będziemy te bulwary rozbudowywali. Dlaczego powiedziałem o wolności? Wolności dlatego, że nie będzie tu żadnych zakazów. To będzie rzecz absolutnie naturalna, że to miejsce to będzie nawet symbol wolności. Dodatkowo, jest drugi element, o którym chciałbym dzisiaj powiedzieć: Warszawa jako miejsce, które łączy wszystkich. Warszawa miejscem wszystkich. Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, gdzie się urodziłeś. Warszawa, stolica naszego państwa to jest takie miejsce, gdzie każdy może wysiąść z pociągu, z samochodu i jeżeli chce ciężko pracować dla tego miasta, to może być warszawiakiem” – mówił podczas tweetupu kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki.