Rodzice składają do sądu pozew przeciwko Żalkowi. Jest też wniosek o uchylenie immunitetu. Hartwich: Nie zgadzamy się na takie traktowanie

Wczoraj zwrócili się do mnie rodzice osób niepełnosprawnych, protestujący tutaj, zwrócili się z prośbą o pomoc prawną w wyciągnięciu konsekwencji w stosunku do posła Jacka Żalka za jego haniebne i niegodne parlamentarzysty słowa, wypowiedzi dotyczące protestujących tutaj w Sejmie rodziców i osób niepełnosprawnych. W związku z tym Nowoczesna poprosiła o pomoc pana adwokata Jarosława Kaczyńskiego. Pan mecenas w dniu dzisiejszym w imieniu rodziców złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa prywatny akt oskarżenia, a także dzisiaj został złożony wniosek o uchylenie immunitetu dla posła Jacka Żalka. Te słowa nie tylko nigdy nie powinny paść. Są wstydem i ujmą dla całego parlamentu, dla wszystkich parlamentarzystów” – mówiła na konferencji prasowej Kornelia Wróblewska z Nowoczesnej.

My się nie zgadzamy na takie traktowanie, nazywanie nas zwyrodnialcami, rodzicami… Ciężko to komentować. Nie zgadzamy się z tym” – dodawała Iwona Hartwich.