Polityczne podsumowanie popołudnia: posiedzenie Sejmu skrócone, Majchrowski będzie ubiegał się o reelekcję, w 23. dniu protestu Żalek przeprosił rodziców

— W SEJMIE TRWAJĄ GŁOSOWANIA. Posłowie zdecydowali już o uchwaleniu projektu nowelizacji ustaw sądowych.

— SEJM JESZCZE DZIŚ ZAKOŃCZY POSIEDZENIE. Władze izby zdecydowały, że wszystkie punkty zostaną zrealizowane dziś, a posiedzenie zostanie skrócone. W ostatniej chwili zwołano komisję regulaminową, która miała rozpatrzyć projekt ustawy o obniżce wynagrodzeń parlamentarzystów, ale zabrakło kworum. Drugi dzisiejszy blok głosowań zaplanowano na 21:00.

— MAJCHROWSKI BĘDZIE UBIEGAŁ SIĘ O REELEKCJĘ. „W momencie kiedy pan premier ogłosi tę decyzję o dacie wyborów i rozpoczęciu kampanii wyborczej, zgłoszę swoją kandydaturę” – mówił na konferencji prasowej prezydent Krakowa. Jacek Majchrowski poinformował też, że zamówił sondaż, z którego wynika, że cieszy się prawie 50-procentowym poparciem.

— ŻALEK PRZEPRASZA PROTESTUJĄCYCH. RODZICE SKŁADAJĄ POZEW DO SĄDU. KUKIZ’15 KIERUJE SPRAWĘ DO KOMISJI ETYKI. „Chciałem tylko przekazać przeprosiny za słowa, które – domyślam się – że mogły być raniące jeżeli były zrozumiane nie w tym kontekście, w którym je wypowiedziałem, bo sam mam akurat bolesne doświadczenia” – mówił Jacek Żalek. Protestujący przyjęli przeprosiny i kwiaty, ale pozwu z sądu nie wycofają. Czwartek jest 23. dniem protestu.

— W WARSZAWIE Z WIZYTĄ PRZEBYWA PREZYDENT CZECH. Po spotkaniu z Miloszem Zemanem prezydent Andrzej Duda mówił, że: „Prawdą jest, że patrząc chociażby na nasze relacje gospodarcze, to rzeczywiście – po Niemczech – Czechy są drugim największym celem polskiego eksportu. Nasze wzajemne obroty handlowe w 2017 roku po raz pierwszy przekroczyły 20 mld euro i ta niezwykle intensywna wymiana gospodarcza pomiędzy naszymi krajami jest faktem i mam nadzieję, że będzie w najbliższych latach wzrastała, że będzie to współpraca w dziedzinie przemysłu nie tylko samochodowego, ale także w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego, wojskowego, o której przed chwilą w tej formule spotkania bilateralnego rozmawialiśmy”.