Pięta: Z wielkim szacunkiem podchodzę do rodzin, matek, które wychowują niepełnosprawne dziecko

Nie chcę komentować wypowiedzi posła Żalka. Z wielkim szacunkiem podchodzę do rodzin, matek, które wychowują niepełnosprawne dziecko. To ogromne obciążenie i finansowe i emocjonalne. Oczywiście nie powinno oznaczać przyzwolenia na łamanie prawa, natomiast wracając do tego, co wczoraj była uprzejma powiedzieć minister Rafalska – renta socjalna systematycznie rośnie, wzrasta do 1030 zł. Będą też dodatkowe możliwości, jeśli chodzi o wsparcie materialne, świadczenia rehabilitacyjne – stwierdził Stanisław Pięta w poranku Siódma9. Jak dodał:

„Wydaje mi się, że te rozwiązania, które proponuje rząd, idą w dobrym kierunku i jest to olbrzymia pomoc dla rodzin osób niepełnosprawnych. Myślę, że te decyzje rządu przyjmowane są przez ogromną większość tych rodzin z pewną satysfakcją. To nie jest koniec. W miarę możliwości budżetowych te formy wsparcia pomocy będą poszerzane, natomiast nie jestem członkiem komisji, która zajmuje się tymi kwestiami”

Wydaje mi się, że na tym etapie takiej możliwości nie ma. W przyszłości nie możemy tego wykluczyć, ale osobami kompetentnymi do udzielenia odpowiedzi jest minister Rafalska i nasi ministrowie finansów – mówił dalej, pytany o dodatek pieniężny w wysokości 500 zł.