Kukiz’15 składa wniosek do komisji etyki ws. Żalka. Kukiz: Wystarczy wam tych synekur, tych gabinetów politycznych. Dajcie im troszkę, proszę was

Złożyłem wniosek w sprawie naruszenia zasady etyki poselskiej. Wniosek dotyczy pana Żalka. Miałem bardzo ludzki odruch, kiedy mijałem pana Żalka wczoraj na korytarzu. Kiedy się odwracałem, chciałem mu powiedzieć, co myślę na temat jego wypowiedzi. Na szczęście, szła za mną pani pracownica Sejmu, z którą się zderzyłem i potem przepraszając ją, ochłonąłem. Zwracam się do Senatu z ogromną prośbą, by kierowali się sercem i przyjęli poprawki, które zostały załączone do ustaw dot. osób niepełnosprawnych, nad którymi Senat w tej chwili obraduje. Liczę na to, że zwycięży serce, a nie partyjniactwo, podporządkowanie interesom klanów partyjnych. Jeżeli te poprawki zostaną wprowadzone, jesteśmy wszyscy gotowi, mam nadzieję, że wszystkie opcje polityczne, pozostać w Sejmie, by te poprawki zrealizować” – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Paweł Kukiz. 

Poprawki, które zostały wczoraj odrzucone, które tak naprawdę kończą ten protest – apel do senatorów, by jeszcze raz je rozważyć i zakończyć ten protest. Apel taki ludzki do wszystkich polityków, posłów. To, że te panie i osoby niepełnosprawne są tutaj i że są tak zdeterminowane, to naprawdę nie jest ich wina. To naprawdę nie jest wina nikogo niepełnosprawnego. To jest wina wieloletnich zaniedbań polityków, którzy tutaj w większości są od 30 lat” – mówiła Agnieszka Ścigaj.

Wystarczy wam tych synekur, tych gabinetów politycznych, macie spółki, rodziny pozatrudniane w tych spółkach, macie subwencje partyjne. Dajcie im troszkę, proszę was” – dodawał Paweł Kukiz.