Protestujący w Sejmie: Mamy propozycję dla polityków PiS – niech spokojnie jadą na majówkę, grillują kiełbaski, a my będziemy z naszymi dziećmi walczyć dalej

Chcieliśmy z państwem i społeczeństwem wspólnie oglądnąć obietnice, które były już składane przez rząd PiS w 2014 roku. Już wtedy obiecywano nam, że zostaną spełnione te dwa nasze postulaty, z którymi tutaj przyjechaliśmy i jeszcze inne postulaty – mówiła Aneta Rzepka na briefingu w Sejmie, przypominając z tabletu archiwalne słowa Arkadiusza Mularczyka, Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło.

W tym momencie obnażyłyśmy cynizm polityków PiS. Czujemy się bardzo rozgoryczone dzisiejszą konferencją minister Rafalskiej. Miałyśmy nadzieję, że po tym spotkaniu rzeczywiście problemy naszych dzieci, osób pełnoletnich, niepełnosprawnych od urodzenia zostaną zrozumiane i że te podstawowe potrzeby zrealizowane, te głodowe świadczenia wzrosną. Chodzi o dodatek 500 zł. Niestety tak się nie stało, protest trwa dalej, a my mamy propozycję dla polityków PiS, premiera, minister Rafalskiej: niedługo majówka, także niech spokojnie jadą sobie na majówkę, niech sobie grillują kiełbaski, itd., a my będziemy z naszymi dziećmi walczyć dalej o ich godne życie – dodała.