Polityczne podsumowanie popołudnia: porozumienia nadal nie ma – protest w Sejmie trwa, prezydent nie wycofuje się z referendum

— PROTESTUJĄCY SKŁADAJĄ PROJEKT POROZUMIENIA. RAFALSKA: NIE JESTEŚMY W STANIE TAKIEGO ROZWIĄZANIA SFINANSOWAĆ. Rodzice dorosłych z niepełnosprawności zaproponowali stopniowe dochodzenie do postulowanej wysokości dodatku rehabilitacyjnego tak, że w czerwcu 2019 roku wynosiłby 500 złotych. Minister Elżbieta Rafalska przekonywała na konferencji prasowej, że rządu nie stać na finansowanie takiego pomysłu: „Przyjmowanie takich rozwiązań pod presją powoduje, że wszystkie pozostałe grupy mają prawa nabyte. W tej sytuacji nie jesteśmy w stanie takiego rozwiązania sfinansować i zaproponować, uwzględniając całą sytuację”.

— TERLECKI: DZIWIĘ SIĘ, ŻE MOŻNA TAK BARDZO NIE MIEĆ SERCA, ŻEBY TU TYLE TRZYMAĆ NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

— PROTEST W SEJMIE TRWA DALEJ. W PIĄTEK KOLEJNA MANIFESTACJA POPRACIA.

— STRAŻ MARSZAŁKOWSKA ZAWIESIŁA WYDAWANIE JEDNORAZOWYCH KART WSTĘPU. Na teren kompleksu sejmowego mogą wchodzić tylko dziennikarze posiadający stałe lub okresowe karty.

— PREZYDENT NIE WYCOFUJE SIĘ Z REFERENDUM KONSULTACYJNEGO. JUTRO UJAWNI CZĘŚĆ PYTAŃ. „Zapraszam do śledzenia jutro wystąpienia prezydenta. Myślę, że tam mogą pojawić się odpowiedzi, których dzisiaj nie udzielę, bo to przywilej prezydenta. Prezydent będzie najprawdopodobniej ujawniał conajmniej część pytań, które rozważa” – mówił po spotkaniu prezydenta z marszałkiem Senatu minister Paweł Mucha.