Sellin o głosowaniu ws. Gasiuk-Pihowicz i Petru: Głosowałem zgodnie z rekomendacjami komisji, bo zapracowany minister nie ma czasu śledzić sporów

Uznaliśmy, że, taka była też rekomendacja komisji regulaminowej Sejmu, żeby tak zagłosować i tak zagłosowaliśmy. Ja w komisji regulaminowej nie pracuję. Generalnie uważam, że dobrze by było, żeby język polityki i polemiki politycznej nie był nadmiernie radykalny, nie był skierowany ad personam. Staram się tej zasady trzymać” – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin, pytany, skąd wynikają różnice w głosowaniach nad wnioskami w sprawach Gasiuk-Pihowicz, Petru i Gawłowskiego a Tarczyńskiego i Koguta.

Nie pamiętam, o jakie tam wypowiedzi chodziło, nie mam czasu się tym zajmować szczegółowo. Głosowałem zgodnie z rekomendacji komisji regulaminowej, bo to jest też tak, że zapracowany minister nie ma czasu śledzić uważnie tego, jakie spory się toczą w parlamencie, natomiast głosuję zgodnie z rekomendacjami komisji” – dodawał, pytany o głosowania nad uchyleniem immunitetów Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszarda Petru.