Polityczne podsumowanie popołudnia: expose ministra spraw zagranicznych, druga rocznica wprowadzenia 500+

— MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH WYGŁOSIŁ W SEJMIE SWOJE EXPOSE. Minister Jacek Czaputowicz mówił w nim między innymi o relacjach Polski z Unią Europejską, szczególnie w kontekście procedury z artykułu 7 i reformy wspólnoty. Szef MSZ-u podkreślał też znaczenie stosunków z Niemcami, Francją, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

— PREZYDENT CHWALI WYSTĄPIENIE MINISTRA. Andrzej Duda po expose mówił, że „widać, że pan minister jest nie tylko ministrem spraw zagranicznych, nie tylko doświadczonym dyplomatą, ale posiada także ogromną wiedzę jeżeli chodzi o stosunki międzynarodowe. Jest zresztą profesorem tej właśnie dziedziny i to było widać w dzisiejszym wystąpieniu”.

— OPOZYCJA KRYTYKUJE POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ RZĄDU. Podczas debaty nad expose lider PO, Grzegorz Schetyna, przekonywał, że rząd zniszczył pozycję Polski na arenie międzynarodowej, a prezes PSL-u mówił, że nie sądził, że tak szybko zatęskni za premier Szydło: „Przyszła, pokrzyczała, ale jakoś to było. Teraz gafa za gafą, wtopa za wtopą”.

— KOMISJA POLITYKI SPOŁECZNEJ O PROJEKCIE ZATRZYMAJ ABORCJĘ ODWOŁANA. „Gratuluję znalezienia kolejnego wybiegu, aby nie podejmować prac nad „Zatrzymaj Aborcję” i aby dzieci z Downem dalej były zabijane” – skomentowała decyzję komisji na Twitterze przedstawicielka komitetu, Kaja Godek.

— PREMIER I WICEPREMIER NA OBCHODACH DRUGIEJ ROCZNICY WPROWADZENIA 500+. Mateusz Morawiecki mówił, że program Rodzina 500+ jest kluczową i stałą częścią programu społecznego rządu, a wicepremier Szydło przekonywała, że 500+ ma fundamentalne znaczenie w walce z ubóstwem.

— KOMISJA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO WYSŁUCHUJE INFORMACJI PKW, KBW I MSWiA NT. PRZYGOTOWAŃ DO WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH.