PO: Po Warszawie będą podróżowały wizerunki ministrów, którzy wzięli pod stołem dodatkowe wynagrodzeniu. To konwój wstydu

Wzywamy ich [ministrów] do rozliczenia się z tego skoku na kasę. Wzywamy do tego by wyjawili dlaczego bez podstawy prawnej, bez zarządzeń, bez uzasadnień, czyli bezprawnie wypłacili sobie tak ogromne, horrendalne kwoty nagród, pseudonagród, bo tak naprawdę emeryt za kwotę 75 tys., które wzięła np. Pani Zalewska albo premier Morawiecki, nie jest w stanie takiej kwoty odłożyć przez 5-6 lat z głodowych emerytur – stwierdził Krzysztof Brejza na konferencji przed siedzibą PiS.

Wzywamy ich [polityków PiS] do ujawnienia, dlaczego bezprawnie pobierali tego typu nagrody – dodał poseł PO. – Żądamy od Jarosława Kaczyńskiego aby zmusił premiera Morawieckiego i wszystkich ministrów do oddania tych pieniędzy – mówił Mariusz Witczak.

Rozpoczynamy dzisiaj szeroko zakrojoną akcję. Do piątku po Warszawie będą podróżowały wizerunki ministrów, którzy wzięli pod stołem dodatkowe wynagrodzenia, pieniądze. To konwój wstydu. Ten konwój pojedzie do okręgów wyborczych w sobotę wszystkich negatywnych bohaterów, którzy są prezentowani na tych billboardach – dodał Witczak. Platforma przygotowała także internetowy film.