Polityczne podsumowanie popołudnia: Onet publikuje analizę Parysa, rząd zapewnia o dobrych relacjach z USA

— ONET PUBLIKUJE ANALIZĘ JANA PARYSA DLA MSZ. Analiza odnosi się do notatki Z-99/2018, w której polska ambasada w Stanach Zjednoczonych informuje, że Amerykanie wstrzymali spotkania z polskim prezydentem i premierem do czasu przyjęcia zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej.

— RZĄD ZAPEWNIA O DOBRYCH RELACJACH POLSKI ZE STANAMI ZJEDNOCZONYMI. Premier Mateusz Morawiecki mówił dziś podczas konferencji prasowej, że rozmowy gospodarcze i militarne odbywają się tak samo jak wcześniej. „Do tej pory nie ma żadnych zmian” – dodawał szef rządu. Rano wicemarszałek Adam Bielan zapewniał w TVN24, że mamy najlepsze relacje, a minister Michał Dworczyk w RMF nazywał doniesienia Onetu fake newsami.

— PLATFORMA I NOWOCZESNA RAZEM DO SEJMIKÓW. Oba ugrupowania podpisały dziś list intencyjny w sprawie wspólnego startu do sejmików wojewódzkich. „Chcemy dać wszystkim nadzieję, że to jest krok do zbudowanie dużej koalicji, sensownej alternatywy dla PiS, dania Polakom nadziei, że my zatrzymamy, obronimy polską samorządność, że będziemy w stanie pokazać, że wyciągamy wnioski z tych 2 lat działania w opozycji” – mówił lider PO, Grzegorz Schetyna.

— TRZASKOWSKI PLANUJE SPOTKANIA W STOLICY. Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy zaplanował 5 spotkań w różnych dzielnicach Warszawy.

— BIAŁA KSIĘGA ZOSTANIE TEŻ UDOSTĘPNIONA DZIENNIKARZOM – zapowiedziała rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska.