Ziobro o sprzedaży Ciechu: Sprzeczna z interesem państwa. Można podejrzewać, że było wiele podobnych, skandalicznych prywatyzacji

Ten kontekst, jak to się działo, ujawnione nagrania dodaje pikanterii tej sprawie i pokazuje, że, delikatnie mówiąc, nie było to standardowe i profesjonalne działanie państwa. Tego rodzaju interesy załatwiało się przy drogim winie. Były wypowiedzi, słowa, które były bulwersujące. Władza nie myśli o interesie obywateli, nie trzyma się tych haseł, które pięknie wygłasza przy okazji różnych publicznych wystąpień, tylko postępuje i kieruje się w myśl interesów bardzo bogatego człowieka, wobec którego jest bardzo spolegliwa” – mówił w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

[Sprzedaż Ciechu] była w interesie ówczesnego oligarchy, nieżyjącego pana Jana Kulczyka. To nie ulega wątpliwości. Tu nie było interesu państwa. W mojej ocenie ta sprzedaż była sprzeczna z interesem państwa, ona nie uwzględniała interesu państwa w żadnym zakresie, również tym finansowym. Boję się, że ta sprawa wypłynęła, ale w Polsce było wiele innych wielkich prywatyzacji. Możemy, niestety, podejrzewać, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że one odbywały się w równie skandalicznej atmosferze i okolicznościach, że też sprzedawano za bezcen wiele polskich firm” – dodawał minister Ziobro.