Polityczny plan piątku: PMM na szczycie V4, PAD dalej w Davos, wybór sędziego TK, wizyta Tillersona

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. Na 9:30 zaplanowano family photo, na 9:45 – udział w spotkaniu premierów Grypy Wyszehradzkiej, na 12:00 – lunch roboczy premierów Grupy Wyszehradzkiej, a na 13:45 – udział w panelu dyskusyjnym szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Prezydent Andrzej Duda o 12:30 weźmie udział w panelu „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ w Davos. To ostatni punkt w planie PAD. Prezydent o 20:30 w Belwederze spotka się z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Rexem Tillersonem.

O 9:00 rozpocznie się blok głosowań, w trakcie którego posłowie wybiorą Jarosława Wyrembaka na sędziego TK. Przyjmą także projekty dot. Konstytucji dla biznesu oraz projekt zmian w regulaminie Sejmu – ostatecznie tylko dot. wyboru KRS, z pozostałych zmian PiS się wycofało. Blok planowo ma zakończyć się o 11:30.

O 13:45 ma rozpocząć się informacja bieżąca – na wniosek klubu PO – w sprawie działań mających na celu powstrzymanie szerzącej się w Polsce fali nienawiści i postaw propagujących faszyzm i nazizm prowadzonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.