Krupiński: Jesteśmy w Davos po to, aby przekonać międzynarodowe korporacje do inwestycji w Polsce

Podczas kolejnego dnia forum ekonomicznego w Davos, bank Pekao zorganizował spotkanie z przedstawicielami dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw inwestorów oraz potencjalnych inwestorów w Polsce. Honorowym gościem był prezydent Andrzej Duda.

Celem spotkania z prezesami globalnych firm była promocja Polski jako kraju przyjaznego inwestorom. Prezes banku Pekao Michał Krupiński razem z wiceprezes Roksaną Ciurysek-Gedir i wiceprezesem Andrzejem Kopyrskim przekonywali światowy biznes, że nasz kraj to dobre miejsce do budowania partnerstwa gospodarczego. Wsparciem w rozmowach z potencjalnymi inwestorami była obecność prezydenta Andrzeja Dudy.

Promocja stale rosnącego potencjału polskiej gospodarki jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Podczas zagranicznych wizyt, dokładam wszelkich starań, aby ułatwić naszym przedsiębiorcom międzynarodową ekspansję. Dla mnie, jako prezydenta RP jest niesłychanie ważne, aby wspierać budowanie rozpoznawalnych na świecie polskich marek, które będą w stanie z sukcesem konkurować na arenie globalnej. Cieszę się, że Bank Pekao S.A. wspiera ten sam cel – powiedział PAD.

W spotkaniu zorganizowanym przez bank wzięło udział kilkunastu właścicieli globalnych grup kapitałowych oraz przedstawiciele międzynarodowych środowisk naukowych.

Jesteśmy w Davos po to, aby przekonać międzynarodowe korporacje do inwestycji w Polsce. Nasza gospodarka ma wiele atutów, atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów. Są to z jednej strony świetnie wykształcone kadry, a z drugiej szeroki rynek wewnętrzny, charakteryzujący się rosnącą konsumpcją, spadającym bezrobociem, co z kolei przekłada się na szybki wzrost gospodarczy. Jestem niezmiernie dumny, że w spotkaniu wziął udział prezydent Andrzej Duda. Właśnie takie wspólne działania, zarówno firm, jak i przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, są najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu – powiedział Michał Krupiński.