WKK: Prawda dochodzi już do polskiej wsi

To drugi projekt obywatelski wspierany przez PSL. Pierwszy to była emerytura po 40 latach, do dzisiaj zamrożony i dwa lata nie ma żadnej dyskusji w komisji. To pokazuje co się pokazuje z projektami obywatelskimi. Nawet jak przejdą w pierwszym głosowaniu. Dziękujemy wszystkim którzy się podpisali. My jako PSL wspieraliśmy tę inicjatywę od samego początku – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie.

Jak my rządziliśmy, to wiek emerytalny dla rolników był 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn. Dziś jak rządzi PiS, wiek emerytalny dla rolników jest 60 i 65 lat. To najbardziej namacalny dowód i obrazowa odpowiedź na każde pytanie, na fake newsy i oszczerstwa. Będziemy ją powtarzać, ta prawda dochodzi już do polskiej wsi. Ona była ukrywana przez dwa lata Prezent chciał poprzeć projekt PSL i wpisał to do ustawy. Niestety w komisji PiS odrzuciło tę propozycję – dodał prezes PSL.

Konferencja dotyczyła złożenia podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej niższy wiek emerytalny dla rolników. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników Janusz Maćkowiak i Dariusz Suszyński.