Karczewski o referendum: Moje środowisko polityczne nie jest zachwycone datą 11 listopada

To była jedna z pierwszych rozmów [z Pawłem Muchą]. Nie podejmowaliśmy jeszcze żadnych ustaleń. Do tych ustaleń pewnie jeszcze daleko. Rozmowa bardzo dobra, w świetnej atmosferze. Rozmawialiśmy i o dacie, ilości pytań i ewentualnych pytaniach. Żadnych ustaleń nie było. Jedynym ustaleniem było to, że się spotkamy za dwa tygodnie – stwierdził Stanisław Karczewski w „Sygnałach dnia” PR1. Jak dodał:

„Konstytucja która ma 20 lat, która została napisana przez środowiska lewicowe, wymaga zmiany. Mamy taką świadomość i się z tym zgadamy. Potrzebna jest dyskusja i na pewno taką dyskusję, debatę należy i trzeba prowadzić wokół Konstytucji (…) To proces, pewnie długi. Musimy też zmienić ustawę o referendum”

Rozmawialiśmy na ten temat [terminu referendum]. Od samego początku moje środowisko polityczne nie jest zachwycone tą datą [11 listopada], bo to data ważna dla nas, Polaków, żebyśmy świętowali w tym okresie. Nie chcielibyśmy żeby odbyło się referendum 11 listopada, ale zobaczymy, będzie rozmawiać – mówił dalej marszałek Senatu.