Sasin o Macierewiczu: Decyzja była uzgodniona z kierownictwem PiS

Prezydent nie ma możliwości, by wymuszać cokolwiek. Mógł formułować pewne oczekiwania – choć nie chcę przez to powiedzieć, że formułował w tej sprawie. Moje odczucie jest takie, że z jednej strony premier chciał zbudować zespół, z którym najlepiej mu się będzie pracowało, a i zdanie prezydenta miało znaczenie. Trudno wyobrazić sobie, że program PiS może być skutecznie realizowany bez wsparcia prezydenta – stwierdził Jacek Sasin w rozmowie z wPolityce.pl. Jak dodał:

„Myślę, że jeszcze kilka-kilkanaście dni temu, gdy mieliśmy okazję rozmawiać, pan premier zakładał kontynuację współpracy z panem ministrem Macierewiczem. To była trudna decyzja, ale została podjęta – także dlatego, by program PiS mógł być skutecznie realizowany. Ale to nie oznacza negatywnej oceny pana ministra Macierewicza”

Ten rząd nie jest autorskim gabinetem Mateusza Morawieckiego, który podejmował decyzje w oderwaniu od zaplecza politycznego. Każda decyzja o zmianie lub decyzja o braku zmiany w rządzie była konsultowana i uzgodniona z kierownictwem PiS. Także ta dotycząca ministra Macierewicza – stwierdził polityk PiS.