Czarnecki: Z tego co słyszę, Macierewicz dalej będzie członkiem rządu

Z tego co słyszałem, premier Morawiecki docenia pracę ministrów i z pierwszym obrotem ciał niebieskich żadnych zmian nie będzie. Zmiany będą w styczniu. Minister Waszczykowski w ogóle może spać spokojnie, bo ciężko pracował dla dobra RP, więc myślę że jego cen może by∂ głęboki i spokojny. Prof. Szczerskiego bardzo cenię, pamiętam jak pracował w PE i wysoko oceniam jego pracę. W Kancelarii Prezydenta robi dobrą robotę – mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Jeden na jeden” TVN24.

Byłoby rzeczą nieelegancką, gdybym w tej chwili mówił o personaliach. Zostawmy to nowemu premierowi, on przedstawi swoje propozycje. Do niego należy ta decyzja. Oczywiście wcześniej będzie konsultowana z Jarosławem Kaczyńskim jako liderem politycznej większości w Sejmie, politycznego zaplecza rządu. Natomiast wszelkie decyzje personalne ogłosi premier Morawiecki – dodał europoseł PiS.

Jak stwierdził, nie słyszał, by Antoniego Macierewicza miało zabraknąć w rządzie. – Z tego co słyszę, dalej będzie członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za resort obrony – mówił Czarnecki.