Petru pisze do działaczy: Cieszę się, że Lubnauer podtrzymała moje wcześniejsze ustalenia ze Schetyną

Ryszard Petru napisał kolejny list do działaczy Nowoczesnej, który publikujemy.

„Drodzy Nowocześni,

dziękuję za wiele głosów wsparcia, które otrzymuję. Po wewnętrznych wyborach czuję się politykiem bardziej doświadczonym i gotowym na stojące przed nami wyzwania. A doświadczenie i gotowość do działania są kluczowe w polityce.

Nie mam wątpliwości, że droga, którą powinniśmy podążać to droga powstrzymania PiS i współpracy z ugrupowaniami opozycyjnymi. Ważniejsza bowiem od sympatii poszcżegolnych osob jest polska racja stanu. Polacy potrzebują dobrych wiadomości i poczucia, że opozycja potrafi się zjednoczyć, że zamiast patrzeć na przysłowiowe stołki skoncentruje się na pokonaniu PiS.

O tym mówiłem podczas Konwencji i do tego namawiałem nową Przewodniczącą. Wówczas cały zarząd jednogłośnie poparł deklarację o wspólnej koalicji. A 7 z 9 osób zaakceptowało „porozumienie warszawskie”. Cieszę się, że Katarzyna Lubnauer podtrzymała moje wcześniejsze ustalenia z Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Warszawa była pierwszym krokiem do wielkiej koalicji. To stolica Polski. Udało nam się wypracować porozumienie i bazę pod dalsze ustalenia w kolejnych miastach. Będę namawiać KL by nie schodziła z tego kursu. Inne działania będą na szkodę Polaków i na korzyść PiS.

O moich planach poinformuję za kilka tygodni. Ale najważniejsze dla nas dziś jest to, by Nowoczesna pozostała partią, która skutecznie zrealizuje ważne projekty polityczne z poszanowaniem zasad, które ją kształtowały – wolnego rynku, niskich podatków, skutecznego państwa i tolerancji”