Dworczyk: 10,5 mld dol. za system Patriot to cena maksymalna

Minister Macierewicz jest jednym z najlepszych ministrów, którzy po 1989 roku kierowali MON – ocenił Michał Dworczyk w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Gość Marcina Zaborskiego zapewnił, że „wszystko wskazuje na to, iż w grudniu będziemy mogli rozpocząć negocjacje [ws. systemu antyrakierowego Patriot] na podstawie projektu umowy przesłanej przez Amerykanów”.

10,5 mld dol. to cena maksymalna – zapewniał. – Proszę nie przywiązywać się do ceny 10,5 mld dolarów, o cenie będziemy mówić po zakończeniu negocjacji – dodaje.

Dopytywany, kiedy system Patriot trafi do Polski stwierdził: – To byłoby nieodpowiedzialne, gdybyśmy podali dzisiaj datę. Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć.

Wiceminister był pytany również o stosunki Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem: – Minister wielokrotnie deklarował gotowość do spotkania z panem prezydentem, chodziło tutaj przede wszystkim o kwestie dot. kierowania i dowodzenia polskimi siłami zbrojnymi. Jeśli będzie taka potrzeba, to pan minister będzie do takiego spotkania gotowy. Zapewnił też, że „trudno mówić o konflikcie na linii szef MON-prezydent”.