Hofman: Jeśli Kaczyński będzie premierem, to ostatnim rządu prawicowego. Jego się już nie da wymienić

Może konstrukcja polityczna nie jest jeszcze gotowa. Podejrzewam że dlatego że jeśli wariant z prezesem partii jest brany an poważnie, a myślę że jest – zakładam, że jest to bardzo prawdopodobne – i zakładam że do tego musi dojść porozumienia między prezydentem a prezesem partii, bo ten wariant jest tylko możliwy jeśli dojdzie do takiego porozumienia jak było między premierem Kaczyńskim a prezydentem Kaczyńskim. Czyli polityka zagraniczna – Pałac, polityka krajowa – premier – mówił Adam Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM, pytany o opóźnienie rekonstrukcji. Jak dodał:

„To się może zmienić w każdej chwili, ale wydaje mi się że dzisiaj rozstrzyga się rzecz historycznie ważna. Ważniejsza niż kto będzie premierem. Rozstrzyga się przyszłość obozu prawicy, jak on będzie wyglądał i wielu osób mówi do prezesa Kaczyńskiego żeby niech nie wchodzi, niech nie zostanie premierem, bo się będzie potem oceniać po zakończeniu. Sytuacja związana z AWS – Krzaklewski był zjednoczeniowcem, ale przeszedł do historii jako ktoś, kto doprowadził do rozpadu. To nie ten rozmiar kapelusza, Jarosław Kaczyński to zupełnie inny polityk, ale po efekcie będzie poznawać się dzieło tej prawicy”

Kaczyński nie chce zostawić rewolucji w połowie drogi i chce ją dokończyć, a żeby ją dokończyć musi zostać premierem. Przy czym będzie to ostatni premier rządu prawicowego. Bo czy będzie 2 lata czy 6, to pokaże przyszłość, ale jego się już nie da wymienić – dodał.