PAD: Każdy spór, choćby nawet najbardziej zdecydowany, musi być sporem, który biegnie ku dialogowi i szukaniu płaszczyzny porozumienia

O tym nie wolno nam zapomnieć. Że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, że w procesie politycznym najważniejsze jest jej umacnianie, ze w procesie codziennego życia, codziennej pracy czy służby najważniejsza jest ta wiara w RP, najważniejsze jest oddanie sprawie ojczyzny, narodu, każdego naszego współobywatela,, że to jest ponad wszystkim. Ponad naszymi podziałami ideologicznymi, wszelkimi sporami, kłótniami, a każdy spór, choćby nawet najbardziej zdecydowany, musi być sporem, który biegnie ku dialogowi i ku szukaniu płaszczyzny porozumienia. Bo tylko w ten sposób będziemy w stanie budować najsilniejsze podwaliny naszego państwa, takie które nigdy nie uda się już złamać, nie uda się usunąć, zburzyć, a tym samym znów wymazać Polskę z mapy – stwierdził prezydent Andrzej Duda w trakcie obchodów 11 listopada.

Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska na progu 100-lecia niepodległości. Cześć i chwała bohaterom wolnej i niepodległej ojczyzny – zakończył PAD.